Igrzyska Paraolimpijskie w Tokio: Manish Narwal i Singhraj Adhana zdobywają złoty i srebrny medal
Uznanie autorstwa: SANJAI DS, CC BY-SA 4.0, za pośrednictwem Wikimedia Commons

Indyjscy strzelcy Manish Narwal i Singhraj Adhana zdobywają złoty i srebrny medal w finale P4 – Mixed 50m Pistol SH1 na strzelnicy w sobotę.

19-letni Manish ustanowił rekord paraolimpijski, dodając 218.2 punktu do zdobycia złota, podczas gdy Singhraj Adhana zdobył swój drugi medal Igrzysk Paraolimpijskich w Tokio z 216.7 punktu.

Rosyjski Komitet Paraolimpijski (RPC) Siergiej Małyszew zdobył brązowy medal z notą 196.8 pkt.

Manish Narwal zdobyła trzeci złoty medal dla Indii na tych Igrzyskach Paraolimpijskich po Avani Lekhara w konkurencji SH10 z wiatrówki z karabinu pneumatycznego z miejsca na 1 m oraz Sumit Antil w rzucie oszczepem mężczyzn w kategorii F64.

W międzyczasie Singhraj Adhana zostaje drugim indyjskim zawodnikiem paraolimpijskim po Avani Lekhara, który zdobył wiele medali na tych igrzyskach.

Indie zdobyły już trzy złote, siedem srebrnych i pięć brązowych medali na trwających Igrzyskach Paraolimpijskich w Tokio. To najlepszy występ Indii w jednej edycji Igrzysk Paraolimpijskich.

Inny indyjski zawodnik paraolimpijski, Krishna Nagar, dotarł do finału po pokonaniu Brytyjczyka Krystena Coombsa 2:0 w półfinałowym meczu gry pojedynczej mężczyzn SH6 w sobotę, zapewniając Indiom co najmniej srebrny medal.