Igrzyska Paraolimpijskie w Tokio 2020: Trzy kolejne medale dla Indii

Indie zdobyły dziś trzy kolejne medale na Igrzyskach Paraolimpijskich w Tokio.

Singhraj Adhana, 39-letni para zawodnik, zdobył brązowy medal w biegu na 10 m z pistoletu pneumatycznego (SH1) mężczyzn. Singhraj zdobył w finale łączną notę ​​216.8 punktu. To drugi medal dla Indii w strzelaniu po tym, jak Avani Lekhara wygrała w poniedziałek finały na 10 m z karabinu pneumatycznego kobiet (SH1). Singhraj jest Faridabad, gdzie pełnił funkcję przewodniczącego Sainik Public School.

Paraolimpijscy skoczkowie wzwyż, Mariyappan Thangavelu i Sharad Kumar, zdobyli odpowiednio srebrne i brązowe medale, skacząc na odległość 1.86 m i 1.83 m w skoku wzwyż mężczyzn kategorii T63.

Mariyappan Thangavelu pochodzi z Tamil Nadu. W wieku dziewięciu lat doznał kontuzji nogi. Posiada dyplom z zarządzania biznesem. Jest laureatem nagrody Padma Shri. Sharad Kumar studiował w St. Paul's School Darjeeling i Kirori Mal College w New Delhi. Ukończył studia magisterskie w zakresie stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Jawaharlala Nehru w New Delhi. Studiował również międzynarodowe zarządzanie biznesem na Politechnice w Charkowie na Ukrainie.

Premier Narender Modi pogratulował Singhrajowi Adhanie, Mariyappanowi Thangavelu i Sharadowi Kumarowi zdobycia srebrnych i brązowych medali na trwających imprezach paraolimpijskich. Premier Modi napisał na Twitterze:Wyjątkowy występ Singhraja Adhany! Utalentowany strzelec z Indii wraca do domu z upragnionym brązowym medalem. Pracował bardzo ciężko i osiągnął niezwykłe sukcesy. Gratulujemy mu i życzymy dalszych sukcesów