Złoty dzień dla Indii na Igrzyskach Paraolimpijskich w Tokio

Indie stworzyły historię, zdobywając pięć medali, w tym dwa złote, jednego dnia na Igrzyskach Paraolimpijskich w Tokio 2020.

Avani Lekhara została pierwszą Hinduską w historii, która zdobyła złoty medal paraolimpijski w strzelectwie.

Sumit Antil zdobył złoty medal w rzucie oszczepem mężczyzn (F64). Ustanowił nowy rekord świata, pobijając swój własny rekord w finale rzutem na 68.55 m.

Legendarny oszczepnik Devendera zdobył swój trzeci medal paraolimpijski w Tokio i zdobył prestiżowy srebrny medal w kategorii F46 z rekordem życiowym 64.35 m.

Indie również zdobyły brązowy medal na tej samej imprezie, a Sundar Singh Gurjar z Radżastanu oddał swój najlepszy w sezonie rzut na odległość 64.01 m i zajął trzecie miejsce.

W konkurencjach rzutu dyskiem debiutant Yogesh Kathuniya zdobył srebrny medal dla Indii, najlepszym w sezonie rzutem na odległość 44.38 mw kategorii męskich rzutów dyskiem F56 i dominował przez całe zawody.